Ekonomi

Destici: Taciz, tecavüz ve istismarın her türüne karşıyız

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Seyhan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Adana İl Kongresi’nde partisinin şehitleri rahmetle, gazileri saygıyla andığını söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bütçe görüşmelerinin sürdüğünü ifade eden Destici, “Maalesef PKK’nın siyasi partisi halen mecliste ve kapatma davası sonuçlanmadı. Türkiye Cumhuriyeti’ni, aziz Türk milletini, bu devletin kahraman ordusunu, polisini, askerini hepimize emanet etmeye çalışın, devam ediyorlar” dedi.

HDP’nin Kürt vatandaşları taciz ettiğini belirten Destici, “HDP’lilerin ortak özelliği Kürtlük ya da Kürtçülük değil, tam tersine burası vatan, devlet, Kürt, Türk, Çerkez, Boşnak yani Bu millet düşmanlığı, emperyalistlerin uşaklığı, inançsızlık, kültürsüzlük ve aşırı radikal sol, sosyalist fikirlere sahipler. Mecliste bunu görüyoruz.” söz konusu.

HDP’nin kapatılması talebiyle Anayasa Mahkemesi’nde açılan davaya değinen Destici, şöyle devam etti:

“Hukuksuz bir şey istemiyoruz. Anayasa Mahkemesi’nden, adalet ve hukuk kurumlarımızdan istediğimiz ‘Anayasa’ya göre karar verin, bu işi uzatmayın. Dünyanın hiçbir yerinde terör örgütünün partisi yoktur. dünya, Türkiye’de olmaz, ‘Bu olmasın’ diyoruz. Herkesin fikrine, düşüncesine, etnik kökenine ve inancına saygılıyız, burada bir sorun yok.Herkes siyasi parti kurabilir, siyaset yapabilir, meclise girebilir.Her türlü siyaset yapma ve fikrini açıklama özgürlüğüne sahiptir.Kırmızı çizgi sadece bizim değil tüm gelişmiş demokrasilerin ve dünya devletlerinin terörün, şiddetin, vatana ve millete ihanetin.bunu yapanlar dünyanın hiçbir yerinde siyasi parti kimliğini taşıyamazlar, türkiye’de de taşımamalıdırlar. şimdi diyorlar ki, “Kapatırsak yenisi açılır, şu kadar seçmen olur”.Bir kez daha İspanya’da mı, İngiltere’de mi açıldı? Amerika’da, Almanya’da, Hollanda’da açılacak mı? Açılmayacak.”

Terörle bağlantısı olanların siyasi parti kurmaması gerektiğini vurgulayan Destici, “Vatandaşların oyununa saygı duyuyoruz ama terör örgütünün devlete, Anayasa Mahkemesi’ne, Yüksek Seçim Kurulu’na ve partisine düşen partisine saygı duyuyoruz. Devletin kurumları, milletin önüne bir tercih olarak konulmamalı ve sandıkta yer almamalıdır.” ifadesini kullandı.

“Çocuklar ve kadınlar Allah’ın bize emanetidir”

Haksız kazanç sağlanmasına karşı zincir marketlere karşı denetim yapıldığını hatırlatan Destici, çalışmaların sürdürülmesinden yana olduklarını ifade etti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, değerleri ön planda tutan bir siyasi parti olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Çocuklarımızı küçük yaşta taciz edenlere, tecavüz edenlere, cinsel istismara uğrayanlara Allah lanet etsin. Bunu kimse görmezlikten gelse de kabul edemeyiz. Çocuklar ve kadınlar bize Allah’ın emanetidir. Onlar bu konuyu istismar ediyorlar. Kim kimdir?” istismar mı? PKK’nın siyasi partisi.” HDP’li Peki dağa kaçırılan 9, 10, 11 yaşındaki kızların başına gelenlerden mi bahsediyorlar? Bunun hakkında konuşmuyorlar. Ama vakıflar, dernekler, dinler, cemaatler, mezhepler söz konusu olduğunda İslam’a, dinimize, kültürümüze saldırıyorlar. Kim konuşuyor? Milletvekilleri. Kendi partileri içinde taciz ve tecavüzden bahsetmiyorlar, onlara tek kelime etmiyorlar. Bunlar veya emsal meseleler üzerinden İslam’a, Müslümanlara, Müslüman derneklerine, vakıflarına ve önemli şahsiyetlerine saldırmak kimsenin hakkı değildir. İçeri getirelim. Neden ‘evet’ demiyorsun? Sadece tribünlere oynuyorlar. Biz sizin gibi samimi değiliz. Asla on. Kalplerinin acısını kalplerinde taşıdıklarına inanmıyorum. Hatta meclisin kulislerinde bir araya geldiklerinde dalga geçiyorlar. Kalpleri asla incinmez, sızlamazlar, sadece sömürürler. Tacize, tecavüze, her türlü tacize karşıyız, kim yapıyorsa ona karşıyız.”

Destici, TBMM’ye sunulan başörtüsüyle ilgili Anayasa değişikliği teklifine “evet” diyeceklerini belirterek, “Şimdi Kılıçdaroğlu’nu göreceğiz, bakalım başörtüsü özgürlüğü konusunda ne kadar samimisiniz? Bakalım grubunuz nasıl, GÜZEL Parti, Akşener Bey, Saadet, DEVA’ Gelecek bu, Demokrat Parti’dir. Muhafazakârım, milliyetçiyim, ruhçuyum diyen 5 siyasi partinin akıbeti altılı masada göreceğiz. turnusol kağıdı. Anayasa değişikliği teklifine ‘evet’ mi hayır mı diyecekler göreceğiz. Ama ne olacağını göreceğiz. Zaten ‘evet’ diyoruz ve söyleyeceğiz”.

Destici, programın ardından 5 Aralık’ta Pençe-Kilit Harekatı bölgesine daha önce teröristler tarafından döşenen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Piyade Komando Binbaşı Mehmet Duman’ın Diyarbakır’da yaşayan ailesini ziyaret etti. Ceyhan ilçesine bağlı Sağkaya Mahallesi’nde şehidin babası Ali Duman ve yakınlarına başsağlığı dileriz. diledi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu