Haber

AK Partili Aydemir: “Vakıf ve cemaatlerle gurur duyuyoruz”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’nın Meclis kürsüsünden kullandığı “Bu tecavüzcülerden hesap soracağız” sözlerini cemaat ve vakıflara hedef olarak değerlendirerek; “TÜRGEV, TÜGVA, Ensar, Hayrat, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı, İskenderpaşa Cemaati, Erenköy Cemaati, İsmailağa Cemaati, Menzil Adıyaman Vakfı, Hizmet Vakfı; bunların hepsi bizim şeref sayfalarımızdır. Onlarla gurur duyuyoruz” dedi.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“CHP milletvekili Saadet Partisi’nin derneğine tecavüz ettiği anlamına gelen sözler söylüyor. Saadet Partisi Genel Başkanı yutuyor”

6’lı tabloyu hedef alan AK Partili Aydemir, “Onlar tabiri caizse ortaklar. Aralarındaki çekişmeye bakar mısınız: CHP’li bir milletvekili çıkıyor, resmen parti olarak çalışan bir derneği hedef alıyor. ortaklarına bağlı bir örgüt.Anadolu Gençlik Derneği’ni hedef gösteriyor.Açıkça bu derneği suçluyor.Bunlar,Taciz ve tecavüzle uğraştığı anlamına gelen şeyler söylüyor.Saadet Partisi Genel Başkanı (Temel Karamollaoğlu) yutuyor yazıklar olsun. Ne yapıyorsun? Yeraltı var. Allah hepsini soracak” dedi.

“Vakıf ve cemaatlerle gurur duyuyoruz”

Anayasa’nın 38. maddesinde yer alan cümleye değinerek, “İşlendiği tarihte yürürlükte olan kanunların suç saymadığı bir fiilden dolayı hiç kimse cezalandırılamaz, hiç kimseye Anayasa’da verilen cezadan daha ağır bir ceza verilemez. Aydemir, “Suç işlendiğinde o suç için kanun çıkar” dedi. CHP milletvekili çok açık çıkıyor, vakıfların isimlerini sayıyor, hepsini suçlu ilan ediyor. Bu vakıfları özellikle paylaşacağım: TÜRGEV, TÜGVA, Ensar, Hayrat, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı, İskenderpaşa Cemiyeti, Erenköy Cemiyeti, İsmailağa Cemiyeti, Menzil Adıyaman Vakfı, Hizmet. Temel. Bunların hepsi bizim onur sayfalarımızdır. Onlarla gurur duyuyoruz. Gençlerimize, halkımıza, insanlığımıza hizmet ediyorlar” dedi.

“Siyasetteki karmaşanın altılı masayı nasıl küçük düşürdüğünü ve müttefik yaptığını hep birlikte düşünelim”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın 6 yaşındaki çocuğa istismar davasına müdahil olduğunu ve yapılması gerekenin yapıldığını ifade eden Aydemir, “Bu haberi ilk yapan bile Halk TV’de devlete hükümete teşekkür ediyor.Böbürlenerek iftira atarak bunu yapıyorsunuz.Aralarında birlik yok.Bunu Saadet’te de CHP’de de gördük.Nasıl çalışacaklar? Bunlar (Saadet Partisi)’ye açık yapıyı anlatıyor. Cellat.İftira ve iftira ile temelleri lekelemeye çalışıyorlar.Bunu ona göre hepimiz bilelim.Bir hareket yöntemi belirleyelim.Siyasette mücadele halinin 6’lı masayı nasıl rezil ettiğini hep birlikte düşünelim. ve müttefik.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu